2 komentarze

 1. Witek
  31 sierpnia 2020 @ 11:35

  Bardzo dobrze, że budują tą strefę. Przynajmniej będzie zagospodarowany teren i jest szansa że ulokuje się tam kilka firm. I co ważne, nie będzie to SAG, o których większość myśli, bo nie powstaną tu duże firmy z wielkimi halami.
  Sceptycznym mieszkańcom bardziej podoba się rozjeżdżanie terenu przez motory i samochody terenowe? A możne lubią iść na spacer nad staw i uważać by gówniarz na quadzie ich nie potrącił? A może lubią warkot silników, który słychać od rana do wieczora przez weekend?

  Do zagospodarowania wyrobiska jest obszar po kamieniołomie po drugiej stronie drogi powiatowej jak również okolice stawu, więc można połączyć dwie sprawy, a nie krytykować wszystkiego co Wam się nie podoba. Ja też mam swoje zdanie na temat, “renowacji mebli”, ale tego nie krytykuje, bo jeżeli ktoś chce to robić to super!

  Reply

  • Administrator
   31 sierpnia 2020 @ 15:49

   W projekcie założono, że SAG będzie skupiał małe zaawansowane technologicznie firmy z branży odnawialnych źródeł energii, które będą współpracowały z AGH i wdrażały proponowane przez naukowców rozwiązania 🙂
   Tak to dawno temu wymyślono, w czasach, gdy Internet raczkował. Teraz to nie ma sensu, bo i tak większość spraw załatwia się zdalnie i współpracować można z drugiego końca świata. Ze znalezieniem nabywcy Gmina ma problem i wcale tego nie ukrywa.
   Jeżeli nawet inwestorzy się znajdą i Gmina sprzeda działki, to nie będzie miała wpływu na to w jaki sposób nabywcy je docelowo zagospodarują i czy w ogóle to zrobią. Możemy mieć tu wszystko. I nie chodzi tu o krytykowanie, tylko o realną ocenę.

   Teren po drugiej stronie drogi powiatowej należy do AGH, a właściciel nie był zainteresowany zamianą czy sprzedażą tego terenu.
   Do zagospodarowania przez Gminę zostaje obszar wokół stawu i ten pod skałą.
   Drogi w SAG mają mieć standardowo 6 m szerokości i do tego 3,5m ścieżki pieszo – rowerowej. Dla porównania droga powiatowa przez Miękinię ma obecnie poniżej 6 m. Trudno sobie wyobrazić, że obszar wokół stawu otoczony szeroką drogą będzie zacisznym spokojnym miejscem nad który będziemy przychodzić, żeby spędzić miło czas. Już teraz przeszkadzają nam kłady, motocykle i samochody terenowe. Nagle przestaną jeździć?

   A co do „renowacji” mebli to cudzysłów jest jak najbardziej na miejscu, a konstruktywna krytyka mile widziana 😉

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *