Zapisy na zajęcia

ceramika-2

CERAMIKA DLA DOROSŁYCH

Opis

Zapraszamy osoby dorosłe na warsztaty ceramiczne w sołtysówce. Chwila odprężenia i wytchnienia przy glinie dobrze zrobi każdemu, a dodatkowo będzie można samodzielnie stworzyć niepowtarzalne rękodzieło ceramiczne. Kubek, miska, a może coś zupełnie innego? Artystyczne wizje mile widziane. Gwarantujemy satysfakcję i doborowe towarzystwo.

Koszt zajęć: 65 zł/ osoba

Termin: 22.04.2025r. godz. 18:00

Miejsce: sołtysówka w Miękini (Miękinia 380)

D9FC8E00-378C-458A-8D09-98B25FFB44B2

WAKACJE W SOŁTYSÓWCE – LIPIEC 2024

Opis

08.07 – „Fotografuj z pasją”

Umiejętność robienia dobrych fotografii na pewno przyda się podczas wakacyjnych podróży, ale także pozwoli uchwycić najpiękniejsze i najciekawsze momenty w naszym otoczeniu. Podczas warsztatów dowiecie się wielu ciekawostek na temat fotografii, ale przede wszystkim poznacie zasady kompozycji oraz możliwości swoich telefonów/ aparatów do stworzenia niezwykłych zdjęć. Zdobyta wiedza i cenne rady profesjonalisty utrwalać będziecie podczas części praktycznej zajęć. Zajęcia poprowadzi zaprzyjaźniony fotograf naszego KGW Miękinia, pan Karol Szewczyk właściciel studio „Z pasji do emocji”.

10.07 – „Wizyta w Muzeum Ziemi Krzeszowickiej + kręgle”

Podczas wizyty w Krzeszowicach odwiedzicie Muzeum związane z naszą okolicą, poznacie jej historię i najciekawsze obiekty. Po dużej dawce wiedzy proponujemy dobrą zabawę i integrację przy kręglach.

15. 07 – „Wizyta w Kopalni Doświadczalnej AGH w Krakowie”

Niezwykłe miejsce, które przeniesie Was w klimaty górnictwa. Stworzona pod gmachem Akademii Górniczo-Hutniczej kopalnia doświadczalna to unikatowe w skali kraju i jedno z nielicznych w Europie laboratorium badawczo-dydaktyczne, które powstało w Katedrze Maszyn Górniczych, Przeróbczych i Transportowych Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki. To także Muzeum, gdzie prezentowane są maszyny górnicze stosowane w polskim przemyśle. Zgromadzone tu urządzenia skompletowano tak, aby prezentowały zwiedzającym pełny przebieg technologiczny wydobycia węgla. Po niezwykłej wędrówce w podziemiach Uczelni odwiedzicie Park Jordana, czyli zielone płuca centrum Krakowa.

17.07 – „Jak u mojej babci… smacznie i zdrowo”

Warsztaty kulinarne z Paniami z KGW Miękinia zawsze cieszą się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży. Nie mogło ich zabraknąć podczas tych wakacji. Tym razem skupicie się na placuszkach, racuszkach itp., ale w zdrowej wersji. Podczas tych warsztatów udowodnimy, że babcina kuchnia idzie z duchem czasu i też może być fit.

22.07 – „Chmielusiowe warsztaty rękodzieła z drewna”

Podczas warsztatów poznacie świat drewna oraz zmontujecie i pomalujecie drewniane karmniki dla ptaków, które będziecie mogli zabrać ze sobą do domu. Będzie praca z drewnem i profesjonalnymi narzędziami stolarskimi, a także solidna dawka wiedzy na temat pracy stolarza.

24.07 – „Wizyta w Parku Linowym w Dubiu i spacer po Dolinie Racławki”

Podczas tych wakacji ponownie odwiedzicie park linowy w Dubiu, który na ten sezon przygotował nowe przeszkody i atrakcje dla odwiedzających. Po „spacerze w koronach drzew” udamy się na spacer po malowniczej Dolinie Racławki.

29.07 – „Warsztaty ceramiczne”

Jeśli lubicie zajęcia artystyczne, to te warsztaty są właśnie dla Was. Jak wygląda praca z gliną? Jaki proces musi przejść, aby trafić do naszych rąk jako kubek, miska czy inne dzieło? Pod okiem profesjonalistki stworzycie prawdziwe rękodzieło z gliny, które na pewno ucieszy oko, a może nawet będzie mieć praktyczne zastosowanie w Waszych domach?

31.07 – „Uszyjmy to sami… szydełkowanie”

Kolejne warsztaty z Paniami z KGW Miękinia, które dzieci i młodzież bardzo lubią. Tym razem odstawimy maszyny do szycia i igły, a spróbujemy zmierzyć się z szydełkiem. Torebeczka, bransoletka, saszetka…zaczynamy od prostych rzeczy swoja przygodę z niełatwą sztukę szydełkowania. Te warsztaty mają na celu nie tylko stworzenie konkretnej rzeczy, ale również służyć mają ćwiczeniu koncentracji, precyzji, pamięci oraz doskonalić umiejętności manualne.

Wtorkowe popołudnia dla Malucha w sołtysówce

Wtorkowe zajęcia dla maluchów

Formularz zgłoszeniowy
Opis

We wtorkowe popołudnia sołtysówka tętni życiem. Wszystko to za sprawą naszej najmłodszej grupy uczestników zajęć i warsztatów sołtysówkowych dla dzieci. Co robimy z maluchami? Rozwijamy ich plastyczne ruchowe, kreatywne umiejętności, ale przede wszystkim integrujemy jako grupę. Wśród zajęć, które odbyły się już dla naszych milusińskich, były: warsztaty ceramiczne, rytmika, wizyta w stadninie koni, spacer przyrodniczy, piernikowe wypieki, czy zajęcia plastyczne „Coś z niczego”. Obecnie, oprócz Chmielusiowych warsztatów z drewnem, zajęć plastycznych prowadzonych przez panią Teresę Śliwę, czy zaplanowanych na 26.11. zajęć kulinarnych z paniami z KGW Miękinia, w organizację czasu wolnego dla maluszków włączają się również Mamy naszych Uczestników, prowadząc zajęcia ruchowe i kreatywne. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu, udało się stworzyć świetną atmosferę podczas wtorkowych popołudni w sołtysówce. Dobrze bawią się dzieciaki, ale również ich opiekunowie miło spędzają czas w sołtysówce, obmyślając, co by tu jeszcze zorganizować podopiecznym. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby si do nas przyłączyć, zapraszamy serdecznie do kontaktu pod numerem telefonu: 502 485 084 lub za pośrednictwem maila: [email protected]. Spotykamy się w każdy wtorek o 17:00 w sołtysówce w Miękini.

Jak powstają skamieniałości-3

„JAK POWSTAJĄ SKAMIENIAŁOŚCI”- WYCIECZKA DO CENTRUM EDUKACJI PRZYRODNICZEJ UNIWERSYTETU JAGIELLOŃSKIEGO

Opis

Czwartek 20. 07. to kolejne zajęcia z pod znaku archeologii. Tym razem wybierzemy się do Centrum Edukacji Przyrodniczej Uniwersytetu Jagiellońskiego na warsztaty „Jak powstają skamieniałości”. W trakcie zajęć uczniowie dowiedzą się na czym polegają procesy powstawania różnego rodzaju skamieniałości roślinnych i zwierzęcych oraz jakie są i czym różnią się główne ich typy. Oglądną ich przykłady oraz samodzielnie wykonają ułatwiające zrozumienie procesów fosylizacji gipsowe odlewy oryginalnych skamieniałości z naszych kolekcji, które po zajęciach będą mogli zabrać ze sobą.

Z uwagi na formę zajęć istnieje możliwość zabrudzenia odzieży, ale weźmiemy z sołtysówki fartuchy, więc może nie będzie tak źle.

Przejazd tam i z powrotem odbędzie się pociągiem i komunikacją miejską, co niewątpliwie, w dzisiejszych czasach, będzie dodatkową atrakcją.

Fitness w Sołtysówce a3-2

Pilates w sołtysówce

Opis

Pilates jest uniwersalnym treningiem, który wzmacnia wszystkie partie mięśniowe. Czerpie sporo z innych aktywności sportowych: tai-chi, jogi, baletu i gimnastyki. Trening ten ma na celu uelastycznienie mięśni, rozciągnięcie i wzmocnienie mięśni głębokich (bez nadmiernego ich rozbudowania), poprawę postawy, obniżenie poziomu stresu, odciążenie kręgosłupa i poprawę zdrowia ćwiczących osób.

Główne korzyści płynące z ćwiczeń pilates to:

  • Poprawia krążenie krwi,
  • Poprawia postawę,
  • Wzmacnia mięśnie głębokie,
  • Zwiększa elastyczność mięśni,
  • Zwalcza ból pleców,
  • Zwiększa moc i wytrzymałość mięśni.
  • Zwiększa zakres ruchów w stawach.

Zajęcia dla wszystkich chętnych w wieku 18-99 lat.

Zajęcia prowadzi: Marta Szpoton,

Zachęcamy serdecznie do udziału- dla każdego nowego uczestnika I zajęcia gratis!!!

Udział dziecka w zajęciach jest możliwy po wypełnieniu karty zgłoszenia i podpisaniu klauzuli RODO (do pobrania i wydrukowania w plikach) przez Rodzica/ Prawnego Opiekuna. Można też wypełnić na miejscu przed zajęciami.

Opłatę za zajęcia przyjmujemy na konto Stowarzyszenia Zielona Energia Miękini:

31 1240 4230 1111 0010 8923 1372 (w tytule wpisując: rodzaj zajęć oraz imię i nazwisko uczestnika) lub przed zajęciami w sołtysówce.

Zapisy na zajęcia przyjmujemy również poprzez:

e-mail: [email protected]
numer telefonu: 502 485 084

Don`t copy text!
Przejdź do treści